Niespokojny sen u niemowlaka

 

7 marca 2012

|

Kategoria: Dziecko

 
Niespokojny sen u niemowlaka

Źródło: publicdomainpictures.net

Większość osób uważa, że niemowlęta zapadają w głęboki sen. Nic bardziej mylnego,  małe dzieci mają bardzo lekki sen. Większość rodziców uważa, że małe dzieci budzą szmery otoczenia, jednak okazuje się, że jest to spowodowane naturalnym przechodzeniem z jednej fazy snu do drugiej.
Większość noworodków często zapada w sen, ale również często się budzi. W czasie snu niemowlaka można wyróżnić klika faz. Zależą one od ruchu gałek ocznych. Po każdej fazie snu maluch budzi się. Wraz z rozwojem dziecka fazy snu oraz ich pory i czas również się zmieniają.  Okres trwania snu dziecka wydłuży się, a dziecko staje się spokojniejsze.


W początkowym okresie życia większość rodziców przechodziło przez problemy związane ze snem ich pociech. Jeśli twój bobas ma problemy z zasypianiem niezwykle ważne jest jak najszybsze wyrobienie w nim dobrych przyzwyczajenie związanych ze snem.


W tym celu musisz zapanować nad swoją nadmierną opiekuńczością i nie reagować na każdy płacz dziecka. Owszem,  możesz wstawać do niego i pomóc mu zasnąć, nie powinnaś jednak za każdym razem brać go na ręce i usypiać. Co prawda, jest to bardzo trudne w przypadku niemowląt karmionych piersią, gdyż w pierwszych miesiącach dzieci budzą się w nocy gdyż domagają się pokarmów. Trochę inaczej sytuacja wygląda w przypadku dzieci karmionych sztuczna mieszanka.


Już od urodzenia dziecka warto pomyśleć o wprowadzeniu pewnej dyscypliny jeśli chodzi o sen dziecka. Z pewnością, gdy maluch podrośnie i oswoi się z otoczeniem będziesz mogła wcielić w życie plan obmyślony przez ciebie plan.

 
 
Tagi: sen, niespokojny sen u dziecka, fazy snu, ruch gałki ocznej, karmienie nocne dziecka, przyzwyczajenia senne, pora snu, czas snu

Komentarze